Aldershot: Snowsport South (05 September 2021)

Date05 September 2021
SlopeAldershot
FormatSnowsport South
StatusResults Available
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
Individual U12 Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female (U12)
Individual U12 Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male (U12)
Aldershot B: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Aldershot A: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
SASA: Team members not known (Southampton Area Ski Association)
Bromley B: Team members not known (Bromley Race Club)
Bromley A: Team members not known (Bromley Race Club)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
  • Snowsport South Summer Series: Female Masters 1
  • Snowsport South Summer Series: Female U14
  • Snowsport South Summer Series: Female U16
  • Snowsport South Summer Series: Female U18
  • Snowsport South Summer Series: Female U21
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 2
  • Snowsport South Summer Series: Male Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Male U14
  • Snowsport South Summer Series: Male U16
  • Snowsport South Summer Series: Male U18
  • Snowsport South Summer Series: Male U21
1 124 1 Male Seniors RATCLIFFE David SAS 8.027.937.9115.840.0025.00
2 100 1 Male U16 HOUNSHAM Geno ASR 8.188.018.0816.091.5825.00
3 107 2 Male U16 BROWN Ben BRO 8.188.178.0916.262.6521.00
4 121 1 Male U21 SMITH Nathan ASR 8.198.178.2316.363.2825.00
5 115 1 Male U18 PARTYKA Joe ASR 8.128.398.2916.413.6025.00
5 120 2 Male U21 VINCENT Ben TSN 8.498.198.2216.413.6021.00
7 119 3 Male U21 EVANS Gabriel ASR 8.438.308.5816.735.6218.00
8 106 3 Male U16 EVEREST Toby BRO 8.598.368.4516.816.1218.00
9 88 1 Female U16 PUTMAN Daisy ASR 8.498.528.4716.960.0025.00
10 109 1 Female U18 DISNEY Evie ASR 8.678.788.5917.261.7725.00
11 87 2 Female U16 AYTON Lila BRO 8.858.748.8017.543.4221.00
12 110 2 Female U18 MORGAN Anna ASR 8.73DSQ8.9317.664.1321.00
13 96 4 Male U16 ATKINS Zeke ASR 8.858.828.8917.6711.5516.00
14 99 5 Male U16 CROOK Preston TSN 8.79DSQ8.9017.6911.6815.00
15 93 3 Female U16 VERNON Charlotte ASR 9.128.828.8817.704.3618.00
16 101 6 Male U16 WEEKS Jack CDC 8.918.918.8717.7812.2514.00
17 114 2 Male U18 HUMPHREY Nick ASR 8.76DSQ9.0717.8312.5621.00
18 89 4 Female U16 MANSOUR Zoe ASR 8.968.898.9717.855.2516.00
19 90 5 Female U16 FLITTON Zoe SAS 9.129.058.9818.036.3115.00
20 86 6 Female U16 MANSOUR Jenna ASR 9.149.129.2818.267.6714.00
21 118 1 Female U21 FORTE Rebecca BRO 9.24DSQ9.1118.358.2025.00
22 65 1 Female U14 RODDICK Isla ASR 9.269.299.1618.428.6125.00
23 79 1 Male U14 BABER Jacob ASR 9.219.269.2418.4516.4825.00
24 63 2 Female U14 TRESIDDER Freya ASR 9.379.379.1618.539.2621.00
25 105 7 Male U16 EVANS Toby TSN 9.50DSQ9.2218.7218.1813.00
26 69 3 Female U14 MCDONALD Ciara ASR 9.659.489.3618.8411.0818.00
27 66 4 Female U14 RENDELL Maisie TSN 9.429.47DSQ18.8911.3816.00
28 111 3 Female U18 KING Grace ASR DSQ9.609.3918.9911.9718.00
29 117 2 Female U21 BLAKE Elspeth ASR DSQ9.699.5119.2013.2121.00
30 127 1 Male Masters 2 FORTE Anthony BOW 10.0010.039.8319.8325.1925.00
31 128 2 Male Masters 2 HILLIARD Nigel BOW 10.1910.039.8119.8425.2521.00
32 62 5 Female U14 EVEREST Phoebe BRO 18.2510.049.8819.9217.4515.00
33 102 8 Male U16 LAMBERT Olly ASR 9.9610.199.9919.9525.9512.00
34 82 2 Male U14 CARTER-BELL Akai TSN 10.059.9510.0419.9926.2021.00
35 103 9 Male U16 WILSON Jack SAS 9.9710.2610.1020.0726.7011.00
36 94 10 Male U16 LOVETT Thomas SPR 10.2810.5110.7320.7931.2510.00
37 125 1 Female Masters 1 AYTON Lindsay BRO 10.8410.5910.2120.8022.6425.00
38 80 3 Male U14 RICHINS Freddie ASR DSQ10.4210.5520.9732.3918.00
39 76 4 Male U14 NAWARSKI Seve ASR 10.61DSQ10.6321.2434.0916.00
40 61 6 Female U14 GILLON Alice ASR 10.6410.8610.6321.2725.4114.00
41 75 5 Male U14 WAGNERT William SPR 11.2110.6810.8921.5736.1715.00
42 81 6 Male U14 GOLDSMITH Benjamin CDC 10.9610.9910.6621.6236.4914.00
43 72 7 Male U14 MCCOMISH Christopher TSN 10.92DSQ10.7821.7036.9913.00
44 70 8 Male U14 TIDMARSH Joshua ASR 11.2011.1010.9622.0639.2712.00
45 83 9 Male U14 FANCY Myles ASR DSQ11.2310.8922.1239.6511.00
46 92 7 Female U16 BURKE JESSICA TSN 11.6211.2110.9322.1430.5413.00
47 67 7 Female U14 SHANKS Chloe ASR DSQ11.1011.0922.1930.8413.00
48 104 11 Male U16 BURNE Ollie ASR 11.1811.06DSQ22.2440.409.00
49 60 8 Female U14 LOVETT Sophie SPR 11.02DSQ11.5722.5933.2012.00
50 74 10 Male U14 MARTIN JJ TSN 11.6711.6111.2022.8144.0010.00
51 112 4 Female U18 TEN DOESCHATE Ella TSN 11.8912.1912.0423.9341.1016.00
52 85 8 Female U16 LIVINGSTONE Annabel ASR 12.4411.9312.1124.0441.7512.00
53 84 9 Female U16 CONNOLLY Abigail ASR 12.9412.6912.7225.4149.8211.00
54 78 11 Male U14 KELLY Boden BRO DSQ23.719.2732.98108.219.00
64 Female U14 GLADMAN Scarlett SAS DNSDNSDNSDNS
68 Female U14 INGLESFIELD Isabelle DNSDNSDNSDNS
71 Male U14 GARDINER Liam ASR DNSDNSDNSDNS
73 Male U14 SHERWIN Toby ASR DNSDNSDNSDNS
77 Male U14 THOMAS Sebastian TSN DNSDNSDNSDNS
91 Female U16 BUTTERWORTH Ella ASR DSQDSQDNSDNF
95 Male U16 EVANS Rupert ASR DSQDSQ9.91DNF
98 Male U16 KING Max ASR DSQDSQ9.34DNF
108 Male U16 ATKINS Reuben ASR DNSDNSDNSDNS
113 Female U18 GLADIN Amber DNSDNSDNSDNS
116 Male U18 FORTE Luke BOW DNSDNSDNSDNS
122 Female Seniors COOPER Lauren CHT DNSDNSDNSDNS
123 Male Seniors COOPER Jordan CHT DNSDNSDNSDNS
126 Male Masters 1 PANG Will Chi Wing ALD DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U16
1 Aldershot Ski Race Club ASR 66.7225.00
2 Bromley Race Club BRO 70.5321.00
3 Team Snowtrax TSN 75.2918.00
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female (U12)
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male (U12)
  • Snowsport South Summer Series: Female U10
  • Snowsport South Summer Series: Female U12
  • Snowsport South Summer Series: Female U8
  • Snowsport South Summer Series: Male U10
  • Snowsport South Summer Series: Male U12
  • Snowsport South Summer Series: Male U8
1 44 1 Male U12 BARNES Hunter SAS 8.618.608.598.590.0025.00
2 45 2 Male U12 ANTHONY Sébastien BRO DSQDSQ8.798.792.3321.00
3 23 1 Male U10 GREENLAND Samuel ASR 9.209.069.159.065.4725.00
4 32 1 Female U12 DAVIES DARCY ASR 9.10DSQDSQ9.100.0025.00
5 46 3 Male U12 MELLON-HENDRY Caspar ASR 9.129.299.169.126.1718.00
6 26 2 Female U12 FLITTON Lily SAS DSQ9.159.179.150.5521.00
7 33 3 Female U12 FIELDING Sophia ASR 9.549.319.559.312.3118.00
8 28 4 Female U12 HINTON Ruby TSN 9.739.399.599.393.1916.00
9 42 4 Male U12 BRACKLEY Freddie ASR 9.609.459.619.4510.0116.00
10 15 1 Female U10 WELSH Jolie ASR 9.739.629.669.625.7125.00
11 47 5 Male U12 WELSH Gabriel ASR 9.739.83DSQ9.7313.2715.00
12 18 2 Male U10 POP Marcus BRO 16.339.949.939.9315.6021.00
13 22 3 Male U10 TAYLOR Joshua SPR 10.4710.20DSQ10.2018.7418.00
14 14 2 Female U10 KELLY Jessica BRO 10.5510.7210.5210.5215.6021.00
15 35 5 Female U12 SHANKS Effie ASR 10.7510.5910.7410.5916.3715.00
16 21 4 Male U10 BAGE Joshua ASR DSQ10.8010.9110.8025.7316.00
16 30 6 Female U12 EDGINTON Talula ASR 10.9810.8510.8010.8018.6814.00
18 16 3 Female U10 DAVIES GISELLE ASR 10.8710.9210.9510.8719.4518.00
19 8 1 Male U8 HUELIN Leo CHT 11.6411.0810.8810.8826.6625.00
20 12 4 Female U10 PHILIP Sofia SPR 11.1010.9311.2110.9320.1116.00
21 40 6 Male U12 HILLIER Jack SAS 10.9611.2611.3110.9627.5914.00
22 27 7 Female U12 POP Emilia BRO 11.2011.4412.3311.2023.0813.00
23 13 5 Female U10 ENRIGHT Gloria SAS 11.4911.3211.5611.3224.4015.00
24 11 2 Male U8 TAYLOR Ben SPR 15.2111.8511.9711.8537.9521.00
25 4 1 Female U8 TOWNSEND Florence BRO 12.3712.0711.9611.9631.4325.00
26 37 7 Male U12 GOLDSMITH Joshua CDC 12.1012.25DSQ12.1040.8613.00
27 29 8 Female U12 LARGE Eva ASR 12.4212.7912.5412.4236.4812.00
28 36 8 Male U12 GILLON Oscar CDC 12.5212.5312.8012.5245.7512.00
29 17 6 Female U10 JENKINS Sophie SPR 13.3112.71DSQ12.7139.6714.00
30 19 5 Male U10 FISHER Charlie TSN 13.2412.8925.3512.8950.0615.00
31 34 9 Female U12 RICHINS Poppy ASR 13.6413.2513.2413.2445.4911.00
32 5 2 Female U8 WATTS Sienna Lily TSN 13.7213.4513.7713.4547.8021.00
33 10 3 Male U8 BRACKLEY Samuel ASR 13.6713.7414.5213.6759.1418.00
34 6 4 Male U8 WELSH Rafferty 15.4815.5415.6715.4880.2116.00
35 3 3 Female U8 PRICE-BRAY Arabella TSN 16.1515.6617.4015.6672.0918.00
36 9 5 Male U8 BRACKLEY Henry ASR 16.1715.7017.0015.7082.7715.00
37 1 4 Female U8 PALUCH Keira SAS 18.8318.6420.3618.64104.8416.00
38 2 5 Female U8 PARKIN Lorna BRO 18.7618.7218.7818.72105.7115.00
7 Male U8 SCOTT Kester CHT DNSDNSDNSDNS
20 Male U10 GLADMAN Felix SAS DNSDNSDNSDNS
24 Male U10 SCOTT Austin CHT DNSDNSDNSDNS
25 Female U12 EVANS Amelia TSN DNSDNSDNSDNS
31 Female U12 TOWNSEND Mathilda BRO DSQDSQDSQDNF
38 Male U12 SHERWIN Benjamin ASR DNSDNSDNSDNS
39 Male U12 NICHOLLS Kubi ASR DNSDNSDNSDNS
41 Male U12 SCHAFER Elliott ASR DNSDNSDNSDNS
43 Male U12 HUELIN Joshua CHT DNSDNSDNSDNS
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 2 PARKIN Lorna
1 2 1 PALUCH Keira
1 3 6 WELSH Rafferty BRACKLEY Henry 9
1 4 10 BRACKLEY Samuel PRICE-BRAY Arabella 3
1 5 19 FISHER Charlie WATTS Sienna Lily 5
1 6 17 JENKINS Sophie RICHINS Poppy 34
1 7 29 LARGE Eva CONNOLLY Abigail 84
1 8 37 GOLDSMITH Joshua GILLON Oscar 36
1 9 112 TEN DOESCHATE Ella TOWNSEND Florence 4
1 10 11 TAYLOR Ben LIVINGSTONE Annabel 85
1 11 27 POP Emilia ENRIGHT Gloria 13
1 12 67 SHANKS Chloe MARTIN JJ 74
1 13 70 TIDMARSH Joshua BURNE Ollie 104
1 14 40 HILLIER Jack LOVETT Sophie 60
1 15 83 FANCY Myles BURKE JESSICA 92
1 16 8 HUELIN Leo PHILIP Sofia 12
1 17 21 BAGE Joshua DAVIES GISELLE 16
1 18 72 MCCOMISH Christopher EDGINTON Talula 30
1 19 61 GILLON Alice WAGNERT William 75
1 20 76 NAWARSKI Seve GOLDSMITH Benjamin 81
1 21 80 RICHINS Freddie SHANKS Effie 35
1 22 94 LOVETT Thomas KELLY Jessica 14
1 23 103 WILSON Jack AYTON Lindsay 125
1 24 102 LAMBERT Olly TAYLOR Joshua 22
1 25 95 EVANS Rupert CARTER-BELL Akai 82
1 26 62 EVEREST Phoebe POP Marcus 18
1 27 47 WELSH Gabriel FORTE Anthony 127
1 28 15 WELSH Jolie HILLIARD Nigel 128
1 29 66 RENDELL Maisie BLAKE Elspeth 117
1 30 111 KING Grace BRACKLEY Freddie 42
1 31 98 KING Max HINTON Ruby 28
1 32 33 FIELDING Sophia MCDONALD Ciara 69
1 33 79 BABER Jacob KELLY Boden 78
1 34 65 RODDICK Isla EVANS Toby 105
1 35 86 MANSOUR Jenna TRESIDDER Freya 63
1 36 46 MELLON-HENDRY Caspar FLITTON Lily 26
1 37 23 GREENLAND Samuel FORTE Rebecca 118
1 38 90 FLITTON Zoe DAVIES DARCY 32
1 39 96 ATKINS Zeke MANSOUR Zoe 89
1 40 93 VERNON Charlotte WEEKS Jack 101
1 41 114 HUMPHREY Nick CROOK Preston 99
1 42 87 AYTON Lila ANTHONY Sébastien 45
1 43 44 BARNES Hunter MORGAN Anna 110
1 44 88 PUTMAN Daisy DISNEY Evie 109
1 45 120 VINCENT Ben EVEREST Toby 106
1 46 121 SMITH Nathan EVANS Gabriel 119
1 47 100 HOUNSHAM Geno PARTYKA Joe 115
1 48 124 RATCLIFFE David BROWN Ben 107
Round 2
2 1 PARKIN Lorna 2
2 2 PALUCH Keira 1
2 3 3 PRICE-BRAY Arabella WELSH Rafferty 6
2 4 9 BRACKLEY Henry BRACKLEY Samuel 10
2 5 34 RICHINS Poppy FISHER Charlie 19
2 6 5 WATTS Sienna Lily JENKINS Sophie 17
2 7 36 GILLON Oscar LARGE Eva 29
2 8 84 CONNOLLY Abigail GOLDSMITH Joshua 37
2 9 85 LIVINGSTONE Annabel TEN DOESCHATE Ella 112
2 10 4 TOWNSEND Florence TAYLOR Ben 11
2 11 74 MARTIN JJ POP Emilia 27
2 12 13 ENRIGHT Gloria SHANKS Chloe 67
2 13 60 LOVETT Sophie TIDMARSH Joshua 70
2 14 104 BURNE Ollie HILLIER Jack 40
2 15 12 PHILIP Sofia FANCY Myles 83
2 16 92 BURKE JESSICA HUELIN Leo 8
2 17 30 EDGINTON Talula BAGE Joshua 21
2 18 16 DAVIES GISELLE MCCOMISH Christopher 72
2 19 81 GOLDSMITH Benjamin GILLON Alice 61
2 20 75 WAGNERT William NAWARSKI Seve 76
2 21 14 KELLY Jessica RICHINS Freddie 80
2 22 35 SHANKS Effie LOVETT Thomas 94
2 23 22 TAYLOR Joshua WILSON Jack 103
2 24 125 AYTON Lindsay LAMBERT Olly 102
2 25 18 POP Marcus EVANS Rupert 95
2 26 82 CARTER-BELL Akai EVEREST Phoebe 62
2 27 128 HILLIARD Nigel WELSH Gabriel 47
2 28 127 FORTE Anthony WELSH Jolie 15
2 29 42 BRACKLEY Freddie RENDELL Maisie 66
2 30 117 BLAKE Elspeth KING Grace 111
2 31 69 MCDONALD Ciara KING Max 98
2 32 28 HINTON Ruby FIELDING Sophia 33
2 33 105 EVANS Toby BABER Jacob 79
2 34 78 KELLY Boden RODDICK Isla 65
2 35 26 FLITTON Lily MANSOUR Jenna 86
2 36 63 TRESIDDER Freya MELLON-HENDRY Caspar 46
2 37 32 DAVIES DARCY GREENLAND Samuel 23
2 38 118 FORTE Rebecca FLITTON Zoe 90
2 39 101 WEEKS Jack ATKINS Zeke 96
2 40 89 MANSOUR Zoe VERNON Charlotte 93
2 41 45 ANTHONY Sébastien HUMPHREY Nick 114
2 42 99 CROOK Preston AYTON Lila 87
2 43 109 DISNEY Evie BARNES Hunter 44
2 44 110 MORGAN Anna PUTMAN Daisy 88
2 45 119 EVANS Gabriel VINCENT Ben 120
2 46 106 EVEREST Toby SMITH Nathan 121
2 47 107 BROWN Ben HOUNSHAM Geno 100
2 48 115 PARTYKA Joe RATCLIFFE David 124
Round 3
3 1
3 2 1 PALUCH Keira PARKIN Lorna 2
3 3 3 PRICE-BRAY Arabella BRACKLEY Henry 9
3 4 10 BRACKLEY Samuel WELSH Rafferty 6
3 5 34 RICHINS Poppy WATTS Sienna Lily 5
3 6 17 JENKINS Sophie FISHER Charlie 19
3 7 36 GILLON Oscar CONNOLLY Abigail 84
3 8 37 GOLDSMITH Joshua LARGE Eva 29
3 9 85 LIVINGSTONE Annabel TOWNSEND Florence 4
3 10 11 TAYLOR Ben TEN DOESCHATE Ella 112
3 11 74 MARTIN JJ ENRIGHT Gloria 13
3 12 67 SHANKS Chloe POP Emilia 27
3 13 60 LOVETT Sophie BURNE Ollie 104
3 14 40 HILLIER Jack TIDMARSH Joshua 70
3 15 12 PHILIP Sofia BURKE JESSICA 92
3 16 8 HUELIN Leo FANCY Myles 83
3 17 30 EDGINTON Talula DAVIES GISELLE 16
3 18 72 MCCOMISH Christopher BAGE Joshua 21
3 19 81 GOLDSMITH Benjamin WAGNERT William 75
3 20 76 NAWARSKI Seve GILLON Alice 61
3 21 14 KELLY Jessica SHANKS Effie 35
3 22 94 LOVETT Thomas RICHINS Freddie 80
3 23 22 TAYLOR Joshua AYTON Lindsay 125
3 24 102 LAMBERT Olly WILSON Jack 103
3 25 18 POP Marcus CARTER-BELL Akai 82
3 26 62 EVEREST Phoebe EVANS Rupert 95
3 27 128 HILLIARD Nigel FORTE Anthony 127
3 28 15 WELSH Jolie WELSH Gabriel 47
3 29 42 BRACKLEY Freddie BLAKE Elspeth 117
3 30 111 KING Grace RENDELL Maisie 66
3 31 69 MCDONALD Ciara HINTON Ruby 28
3 32 33 FIELDING Sophia KING Max 98
3 33 105 EVANS Toby KELLY Boden 78
3 34 65 RODDICK Isla BABER Jacob 79
3 35 26 FLITTON Lily TRESIDDER Freya 63
3 36 46 MELLON-HENDRY Caspar MANSOUR Jenna 86
3 37 32 DAVIES DARCY FORTE Rebecca 118
3 38 90 FLITTON Zoe GREENLAND Samuel 23
3 39 101 WEEKS Jack MANSOUR Zoe 89
3 40 93 VERNON Charlotte ATKINS Zeke 96
3 41 45 ANTHONY Sébastien CROOK Preston 99
3 42 87 AYTON Lila HUMPHREY Nick 114
3 43 109 DISNEY Evie MORGAN Anna 110
3 44 88 PUTMAN Daisy BARNES Hunter 44
3 45 119 EVANS Gabriel EVEREST Toby 106
3 46 121 SMITH Nathan VINCENT Ben 120
3 47 107 BROWN Ben PARTYKA Joe 115
3 48 124 RATCLIFFE David HOUNSHAM Geno 100
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Bromley A Bromley B
Round 2
2 1 SASA Bromley A
2 2 Aldershot B Aldershot A
Round 3
3 1 SASA Aldershot B
3 2 Aldershot A Bromley A
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Hotel India
1 2 Golf Juliet
1 3 Foxtrot Kilo
Round 2
2 1 Alpha Hotel
2 2 Delta Echo
2 3 Bravo Juliet
2 4 Charlie Foxtrot
Round 3
3 1 Alpha Delta
3 2 Bravo Charlie
Round 4
4 1 Alpha Charlie
4 2 Delta Bravo