Brentwood Park Ski Centre: LSERSA (16 October 2016)

Date16 October 2016
SlopeBrentwood Park Ski Centre
FormatLSERSA
StatusResults Available
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Female
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Male
Bowles: Team members not known (Bowles Ski Racing Club)
Snowtrax B: Team members not known (Team Snowtrax)
Snowtrax A: Team members not known (Team Snowtrax)
Essex: Team members not known (Essex)
Folkestone: Team members not known (Folkestone Ski Club)
Chatham A: Team members not known (Chatham)
Chatham B: Team members not known (Chatham)
Bromley B: Team members not known (Bromley Race Club)
Bromley A: Team members not known (Bromley Race Club)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Fastest Female
  • LSERSA Summer Series: Fastest Male
  • LSERSA Summer Series: Female SEN
  • LSERSA Summer Series: Female U10
  • LSERSA Summer Series: Female U12
  • LSERSA Summer Series: Female U14
  • LSERSA Summer Series: Female U16
  • LSERSA Summer Series: Female U18
  • LSERSA Summer Series: Female U8
  • LSERSA Summer Series: Male MAS1
  • LSERSA Summer Series: Male MAS2
  • LSERSA Summer Series: Male SEN
  • LSERSA Summer Series: Male U10
  • LSERSA Summer Series: Male U12
  • LSERSA Summer Series: Male U14
  • LSERSA Summer Series: Male U16
  • LSERSA Summer Series: Male U18
  • LSERSA Summer Series: Male U21
  • LSERSA Summer Series: Male U8
1 47 1 U21 WILLOWS Laurence BRO 10.7810.7210.6021.32100.0015.00
2 2 2 U21 BIGGS Saul CHT 11.1810.6910.8621.5598.9212.00
3 58 1 U18 BINGHAM Jonathan ESX 10.9711.0511.2022.0296.7215.00
4 13 1 SEN CLARK Ben BRO 11.3511.4911.3322.6893.6215.00
5 1 1 U18 SHERING Nicole TSN 11.6711.4111.6623.07100.0015.00
6 11 1 U16 VALE Lauren CHT 11.9511.15DSQ23.1099.8715.00
7 12 1 MAS 1 ATKINSON Andrew CHT 11.9211.5811.7723.3590.4815.00
8 17 1 U16 BINGHAM Nicholas ESX 12.1011.66DNF23.7688.5615.00
9 7 2 U16 HUGHES Thomas ESX 12.3811.94DNF24.3285.9312.00
10 36 2 U18 TUBBS Jessica TSN 12.2512.1112.4424.3694.4112.00
11 107 1 U12 BUNTON Ryan CHT 12.7812.2312.1924.4285.4615.00
12 15 3 U18 HILLIARD Charlotte BOW 12.6112.3412.0924.4394.1010.00
12 44 1 U14 TUBBS Charlie TSN 12.6612.2312.2024.4385.4115.00
14 52 3 U16 WILLIAMS-GRAVENER David FLK 12.5112.1112.3424.4585.3210.00
15 42 4 U18 LEWINGTON Caitlin BRO 12.4712.2412.2724.5193.768.00
16 29 2 U18 TRUST Alex ASR 12.2213.2212.4224.6484.4312.00
17 48 2 U16 ATKINSON Molly CHT DNF12.4512.4324.8892.1512.00
18 16 1 MAS 2 OLIVER Mark BOW DSQ12.6512.3625.0182.6915.00
19 8 4 U16 HADDEN Alexander ESX DNF12.7712.4025.1781.948.00
20 30 2 MAS 2 BUNTON Paul HEM 13.2912.7612.6425.4080.8612.00
21 23 5 U16 LEWIS Sonny CHT 13.0112.54DNF25.5580.166.00
22 24 1 U14 AYTON Evie BRO 13.2112.8012.9325.7388.4715.00
23 18 2 U14 TRUST Emma ASR 13.3012.7413.0025.7488.4312.00
24 50 1 SEN VALE Nikkie CHT DSQ13.4112.4925.9087.7315.00
25 70 2 U12 GRECULA Adam BRO 13.1913.1112.8325.9478.3312.00
26 35 2 U14 TURNER-MOORE Ollie BOW 13.0812.8713.2625.9578.2812.00
27 96 1 U12 THOMPSON Niamh TSN 12.8413.1413.1225.9687.4715.00
28 82 3 U12 BROWN Ben BRO 13.0313.1213.0026.0377.9110.00
29 22 2 SEN GOODSELL Joshua BOW 13.5013.0513.0126.0677.7712.00
29 40 3 MAS 2 PROUDLOVE Andy BRO 13.3913.0013.0626.0677.7710.00
31 49 3 U14 VINCENT Ben TSN 13.3413.3012.9726.2776.7810.00
32 64 1 U10 ATKINSON Liam CHT 13.0413.2914.3726.3376.5015.00
33 106 2 U12 PUTMAN Abigail TSN 13.6013.0813.3426.4285.4812.00
34 74 1 U10 PUTMAN Daisy TSN 13.6113.5812.9926.5784.8315.00
35 3 3 U18 WESTON Ryan FLK 13.9513.1313.4926.6275.1410.00
36 26 4 MAS 2 HILLIARD Nigel BOW 14.0813.7213.2226.9473.648.00
37 20 3 U16 MIDSON Poppy FLK 14.2413.5713.4026.9783.0910.00
38 66 3 U12 TOMS Felicity BRO 13.5113.5013.6827.0182.9210.00
38 71 2 U10 AYTON Lila BRO 14.3313.5613.4527.0182.9212.00
40 25 6 U16 RATTIGAN Alex BRO 13.5913.5113.5927.1072.895.00
41 43 2 SEN POVEY Claudette BOW 14.0513.6013.5427.1482.3612.00
42 62 7 U16 TURNER-MOORE Sebastian BOW 14.1813.5313.7027.2372.284.00
43 33 8 U16 WAKELING Joshua BOW 13.9213.5113.9227.4371.343.00
44 55 3 U14 HUGHES Sophie ESX 14.3013.7114.1027.8179.4510.00
45 4 2 MAS 1 BAYNTON Ian ESX DSQ13.9713.9227.8969.1812.00
46 95 2 U10 TOMS Harry ESX 14.1314.2213.8627.9968.7112.00
47 51 3 MAS 1 AMOS Martyn ESX 14.7614.4713.8928.3666.9810.00
48 97 4 U12 WHITMARSH-ALI Evie CHT 14.5414.3414.0428.3876.988.00
49 32 4 U14 HINTON Tilly SUR 14.8614.0914.3028.3976.948.00
50 78 4 U12 JELPIDIFOROVA Eric ESX 14.2914.3214.5928.6165.818.00
51 89 5 U12 SADLER Oliver TSN 14.6014.4314.2628.6965.436.00
52 27 5 U18 CALDWELL Cara TSN 15.1514.7014.1828.8874.826.00
53 87 1 U8 FABER Ryan TSN 14.7514.2236.0228.9764.1215.00
54 83 3 U10 ENGLAND Alfie ESX 14.8114.6814.3629.0463.7910.00
55 85 3 U10 HIGGS Eira-Mia ESX 16.1014.7814.5629.3472.8210.00
56 28 4 U14 FISHER Edward ESX 14.7014.8840.5929.5861.268.00
57 76 4 U10 KELLY Boden BRO 15.12DSQ14.5729.6960.748.00
58 69 1 U8 SADLER Isabel TSN 15.2314.9014.9129.8170.7815.00
59 31 5 U14 HAMBLETON Chloe ASR 16.2115.1314.9430.0769.666.00
60 81 5 U12 DEFRIEND Kye ESX 15.7015.4414.7930.2368.966.00
61 98 4 U10 AMOS Lilly-Ella ESX 16.0415.3914.9830.3768.368.00
62 79 5 U10 CALDWELL Kitty-Jay TSN 15.3615.5215.1030.4667.976.00
63 93 2 U8 AMOS Brody ESX 16.0015.3515.1430.4956.9912.00
64 21 5 U14 TANDY Joshua FLK DSQ15.5215.0530.5756.616.00
65 72 6 U12 GREENHALGH Holly TSN 15.5515.4715.1230.5967.405.00
66 88 6 U12 WATTS Charlie FLK 15.18DSQ15.5230.7056.005.00
67 94 7 U12 GORDON Riley FLK 16.6215.7915.5331.3253.104.00
68 75 6 U10 BUNTON Aimee CHT 16.1315.8715.7031.5763.165.00
69 65 8 U12 TOVARLAZA Oliver CHT 16.6915.8915.7331.6251.693.00
70 104 7 U10 JELPIDIFOROVA Valeria ESX 16.4915.7116.4232.1360.734.00
71 45 6 U18 ELPHICK Alex ESX DSQ16.4015.9632.3659.735.00
72 92 8 U10 SARKAR Anna ESX 17.6317.6417.0434.6749.723.00
73 34 5 MAS 2 COOPER Doug 17.6117.1117.7534.7237.156.00
74 56 4 U16 ELPHICK Isabel ESX 17.96DNF17.2935.2547.208.00
75 60 6 U14 MEADWAY Eddie FLK 17.98DNF18.1636.1430.495.00
76 105 9 U12 PENNECK Alex ESX DSQ18.8917.3436.2330.072.00
77 86 7 U12 LINCH Ruby FLK 21.0518.7618.2937.0539.404.00
78 103 2 U8 HADDEN Amelia ESX 19.3719.0420.1038.4133.5112.00
79 68 3 U8 TANDY Hugo FLK 22.9921.7420.7142.450.8910.00
80 73 3 U8 TOMS Juliette ESX 23.6322.94DNF46.57-1.8610.00
81 84 5 U10 MALEY George FLK 24.3424.2322.5646.79-19.476.00
82 77 6 U10 HODSON Thomas BOW 19.9934.9444.9054.93-57.655.00
5 U16 HINTON Georgina SUR DNSDNSDNSDNS
6 U14 BAILLIE Rory BRO DNSDNSDNSDNS
9 U18 WHEELER Ryan CHT DNSDNSDNSDNS
10 U14 HOLT Josie SUR DNSDNSDNSDNS
14 U16 FABER Sophie TSN DNSDNSDNSDNS
19 U18 MILLER-HASTINGS Frankie FLK DNSDNSDNSDNS
37 U16 MARTIN Lily BRO DNFDSQDNSDNF
38 U16 CONVEY Rosie SUR DNSDNSDNSDNS
39 U18 MOORE Danica BRO DNSDNSDNSDNS
41 MAS 1 AYTON Lindsay BOW DNSDNSDNSDNS
46 U16 WILLOWS April BRO DNSDNSDNSDNS
53 U14 HUDSON Tom DNSDNSDNSDNS
54 U14 MUNDY Jack ESX 15.24DNFDSQDNF
57 U18 SOUTHALL Merrick FLK DNSDNSDNSDNS
59 U14 HODGE Charlotte BRO DSQDSQDSQDNF
61 U14 DEFRIEND Faye ESX DNSDNSDNSDNS
63 U10 SYGROVE Bethany ESX DNSDNSDNSDNS
67 U8 HETTERLEY Olivia CHT DNSDNSDNSDNS
80 U8 ENGLAND Zachary ESX DSQDSQ21.16DNF
90 U8 HIGGS Sasha ESX DSQDSQ27.22DNF
91 U10 SMITH-GIERLOWSKI Aidan ESX DNSDNSDNSDNS
99 U12 PRAGNELL Elizabeth DSQDSQ23.14DNF
100 U8 HUELIN Joshua DSQDNF23.48DNF
101 U8 PRAGNELL Florence DSQ70.22DSQDNF
102 U12 HOLT Eleanor SUR DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Best Performing Club
1 Chatham CHT 119.5015.00
2 Bromley Race Club BRO 123.5312.00
3 Team Snowtrax TSN 124.0910.00
4 Essex ESX 125.908.00
5 Folkestone Ski Club FLK 139.316.00
6 Bowles Ski Racing Club BOW 157.555.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 37 MARTIN Lily
1 2 59 HODGE Charlotte
1 3 100 HUELIN Joshua PRAGNELL Florence 101
1 4 99 PRAGNELL Elizabeth HIGGS Sasha 90
1 5 80 ENGLAND Zachary TOMS Juliette 73
1 6 68 TANDY Hugo MALEY George 84
1 7 86 LINCH Ruby HODSON Thomas 77
1 8 60 MEADWAY Eddie HADDEN Amelia 103
1 9 34 COOPER Doug PENNECK Alex 105
1 10 92 SARKAR Anna ELPHICK Isabel 56
1 11 104 JELPIDIFOROVA Valeria ELPHICK Alex 45
1 12 75 BUNTON Aimee TOVARLAZA Oliver 65
1 13 88 WATTS Charlie GORDON Riley 94
1 14 93 AMOS Brody MUNDY Jack 54
1 15 21 TANDY Joshua GREENHALGH Holly 72
1 16 98 AMOS Lilly-Ella CALDWELL Kitty-Jay 79
1 17 81 DEFRIEND Kye HAMBLETON Chloe 31
1 18 28 FISHER Edward SADLER Isabel 69
1 19 83 ENGLAND Alfie KELLY Boden 76
1 20 78 JELPIDIFOROVA Eric HIGGS Eira-Mia 85
1 21 27 CALDWELL Cara SADLER Oliver 89
1 22 32 HINTON Tilly FABER Ryan 87
1 23 51 AMOS Martyn WHITMARSH-ALI Evie 97
1 24 95 TOMS Harry BAYNTON Ian 4
1 25 62 TURNER-MOORE Sebastian HUGHES Sophie 55
1 26 33 WAKELING Joshua POVEY Claudette 43
1 27 71 AYTON Lila RATTIGAN Alex 25
1 28 20 MIDSON Poppy TOMS Felicity 66
1 29 106 PUTMAN Abigail HILLIARD Nigel 26
1 30 64 ATKINSON Liam WESTON Ryan 3
1 31 82 BROWN Ben GOODSELL Joshua 22
1 32 74 PUTMAN Daisy PROUDLOVE Andy 40
1 33 96 THOMPSON Niamh VINCENT Ben 49
1 34 70 GRECULA Adam TURNER-MOORE Ollie 35
1 35 30 BUNTON Paul AYTON Evie 24
1 36 23 LEWIS Sonny TRUST Emma 18
1 37 8 HADDEN Alexander VALE Nikkie 50
1 38 16 OLIVER Mark ATKINSON Molly 48
1 39 44 TUBBS Charlie LEWINGTON Caitlin 42
1 40 107 BUNTON Ryan TRUST Alex 29
1 41 15 HILLIARD Charlotte WILLIAMS-GRAVENER David 52
1 42 7 HUGHES Thomas TUBBS Jessica 36
1 43 1 SHERING Nicole BINGHAM Nicholas 17
1 44 13 CLARK Ben ATKINSON Andrew 12
1 45 2 BIGGS Saul VALE Lauren 11
1 46 47 WILLOWS Laurence BINGHAM Jonathan 58
Round 2
2 1 MARTIN Lily 37
2 2 HODGE Charlotte 59
2 3 90 HIGGS Sasha HUELIN Joshua 100
2 4 101 PRAGNELL Florence PRAGNELL Elizabeth 99
2 5 84 MALEY George ENGLAND Zachary 80
2 6 73 TOMS Juliette TANDY Hugo 68
2 7 103 HADDEN Amelia LINCH Ruby 86
2 8 77 HODSON Thomas MEADWAY Eddie 60
2 9 56 ELPHICK Isabel COOPER Doug 34
2 10 105 PENNECK Alex SARKAR Anna 92
2 11 65 TOVARLAZA Oliver JELPIDIFOROVA Valeria 104
2 12 45 ELPHICK Alex BUNTON Aimee 75
2 13 54 MUNDY Jack WATTS Charlie 88
2 14 94 GORDON Riley AMOS Brody 93
2 15 79 CALDWELL Kitty-Jay TANDY Joshua 21
2 16 72 GREENHALGH Holly AMOS Lilly-Ella 98
2 17 69 SADLER Isabel DEFRIEND Kye 81
2 18 31 HAMBLETON Chloe FISHER Edward 28
2 19 85 HIGGS Eira-Mia ENGLAND Alfie 83
2 20 76 KELLY Boden JELPIDIFOROVA Eric 78
2 21 87 FABER Ryan CALDWELL Cara 27
2 22 89 SADLER Oliver HINTON Tilly 32
2 23 4 BAYNTON Ian AMOS Martyn 51
2 24 97 WHITMARSH-ALI Evie TOMS Harry 95
2 25 43 POVEY Claudette TURNER-MOORE Sebastian 62
2 26 55 HUGHES Sophie WAKELING Joshua 33
2 27 66 TOMS Felicity AYTON Lila 71
2 28 25 RATTIGAN Alex MIDSON Poppy 20
2 29 3 WESTON Ryan PUTMAN Abigail 106
2 30 26 HILLIARD Nigel ATKINSON Liam 64
2 31 40 PROUDLOVE Andy BROWN Ben 82
2 32 22 GOODSELL Joshua PUTMAN Daisy 74
2 33 35 TURNER-MOORE Ollie THOMPSON Niamh 96
2 34 49 VINCENT Ben GRECULA Adam 70
2 35 18 TRUST Emma BUNTON Paul 30
2 36 24 AYTON Evie LEWIS Sonny 23
2 37 48 ATKINSON Molly HADDEN Alexander 8
2 38 50 VALE Nikkie OLIVER Mark 16
2 39 29 TRUST Alex TUBBS Charlie 44
2 40 42 LEWINGTON Caitlin BUNTON Ryan 107
2 41 36 TUBBS Jessica HILLIARD Charlotte 15
2 42 52 WILLIAMS-GRAVENER David HUGHES Thomas 7
2 43 12 ATKINSON Andrew SHERING Nicole 1
2 44 17 BINGHAM Nicholas CLARK Ben 13
2 45 58 BINGHAM Jonathan BIGGS Saul 2
2 46 11 VALE Lauren WILLOWS Laurence 47
Round 3
3 1
3 2 59 HODGE Charlotte MARTIN Lily 37
3 3 90 HIGGS Sasha PRAGNELL Florence 101
3 4 99 PRAGNELL Elizabeth HUELIN Joshua 100
3 5 84 MALEY George TOMS Juliette 73
3 6 68 TANDY Hugo ENGLAND Zachary 80
3 7 103 HADDEN Amelia HODSON Thomas 77
3 8 60 MEADWAY Eddie LINCH Ruby 86
3 9 56 ELPHICK Isabel PENNECK Alex 105
3 10 92 SARKAR Anna COOPER Doug 34
3 11 65 TOVARLAZA Oliver ELPHICK Alex 45
3 12 75 BUNTON Aimee JELPIDIFOROVA Valeria 104
3 13 54 MUNDY Jack GORDON Riley 94
3 14 93 AMOS Brody WATTS Charlie 88
3 15 79 CALDWELL Kitty-Jay GREENHALGH Holly 72
3 16 98 AMOS Lilly-Ella TANDY Joshua 21
3 17 69 SADLER Isabel HAMBLETON Chloe 31
3 18 28 FISHER Edward DEFRIEND Kye 81
3 19 85 HIGGS Eira-Mia KELLY Boden 76
3 20 78 JELPIDIFOROVA Eric ENGLAND Alfie 83
3 21 87 FABER Ryan SADLER Oliver 89
3 22 32 HINTON Tilly CALDWELL Cara 27
3 23 4 BAYNTON Ian WHITMARSH-ALI Evie 97
3 24 95 TOMS Harry AMOS Martyn 51
3 25 43 POVEY Claudette HUGHES Sophie 55
3 26 33 WAKELING Joshua TURNER-MOORE Sebastian 62
3 27 66 TOMS Felicity RATTIGAN Alex 25
3 28 20 MIDSON Poppy AYTON Lila 71
3 29 3 WESTON Ryan HILLIARD Nigel 26
3 30 64 ATKINSON Liam PUTMAN Abigail 106
3 31 40 PROUDLOVE Andy GOODSELL Joshua 22
3 32 74 PUTMAN Daisy BROWN Ben 82
3 33 35 TURNER-MOORE Ollie VINCENT Ben 49
3 34 70 GRECULA Adam THOMPSON Niamh 96
3 35 18 TRUST Emma AYTON Evie 24
3 36 23 LEWIS Sonny BUNTON Paul 30
3 37 48 ATKINSON Molly VALE Nikkie 50
3 38 16 OLIVER Mark HADDEN Alexander 8
3 39 29 TRUST Alex LEWINGTON Caitlin 42
3 40 107 BUNTON Ryan TUBBS Charlie 44
3 41 36 TUBBS Jessica WILLIAMS-GRAVENER David 52
3 42 7 HUGHES Thomas HILLIARD Charlotte 15
3 43 12 ATKINSON Andrew BINGHAM Nicholas 17
3 44 13 CLARK Ben SHERING Nicole 1
3 45 58 BINGHAM Jonathan VALE Lauren 11
3 46 47 WILLOWS Laurence BIGGS Saul 2
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Snowtrax B Folkestone
Round 2
2 1 Chatham A Snowtrax B
2 2 Snowtrax A Bowles
2 3 Bromley A Chatham B
2 4 Essex Bromley B
Round 3
3 1 Chatham A Bowles
3 2 Bromley A Essex
Round 4
4 1 Bowles Essex
4 2 Bromley A Chatham A
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Team D Team E
1 2 Team B Team G
1 3 Team C Team F
Round 2
2 1 Team A Team E
2 2 Team G Team F
Round 3
3 1 Team G Team A
3 2 Team E Team F