Milton Keynes Xscape

NameMilton Keynes Xscape
Websitehttp://www.xscape.co.uk/milton-keynes/concessions/sno-zone
SurfaceIndoor
Length (m)170
LocationGet Directions
Date Format Winners
02 June 2008 Club National REID DouglasGASH Monica
15 August 2009 Club National DAVIES CharlotteBEHNKE Marek
16 August 2009 Grand Prix EVANS DanielPEEL Lucy
11 June 2011 Club National FAIRWEATHER SegaTHOMPSON Matthew
12 June 2011 Grand Prix GREENWOOD JamesPOWELL Caroline
13 May 2012 Club National HENDERSON AnnaTHOMPSON Matthew
27 April 2013 GBR MACAULAY AliceTHOMPSON Matthew
28 April 2013 National Champs MACAULAY AliceTHOMPSON Matthew
19 May 2013 Club National TREBILCOCK RobertALLDRIDGE Amanda
10 June 2018 Club National Aldershot Ski Race ClubCASE TobyQUINN CharlieALLDRIDGE Amanda
Rank Name YOB Event Format Date Gates Time
1 MANNS Will 1985 Club National 10 June 2018 - 12.40
2 THOMPSON Matthew 1993 Club National 11 June 2011 - 12.52
3 CASE Toby 2002 Club National 10 June 2018 - 12.55
4 KNOCK James 1990 Club National 15 August 2009 - 12.60
5 GREENWOOD James 1990 Club National 11 June 2011 - 12.60
6 GRANT James 1994 Club National 11 June 2011 - 12.66
7 RICHES Stuart 1989 Club National 15 August 2009 - 12.72
8 FAIRWEATHER Sega 1990 Club National 11 June 2011 - 12.74
9 EVANS Daniel 1993 Club National 15 August 2009 - 12.79
10 BEHNKE Marek 1992 Club National 15 August 2009 - 12.79
11 UPTON Thomas 2001 Club National 10 June 2018 - 12.85
12 BAKSH Peter 1990 Club National 11 June 2011 - 12.98
13 THOMPSON Matthew 1993 Grand Prix 12 June 2011 - 13.01
14 GREENWOOD James 1990 Grand Prix 12 June 2011 - 13.01
15 LEWIS Barney 1995 Club National 11 June 2011 - 13.01
16 THOMPSON Matthew 1993 National Champs 28 April 2013 - 13.03
17 POWELL Caroline 1994 Club National 11 June 2011 - 13.07
18 DAVIES Charlotte 1991 Club National 15 August 2009 - 13.08
19 THOMPSON Matthew 1993 National Champs 28 April 2013 - 13.10
20 BAKSH Peter 1990 Club National 15 August 2009 - 13.10
21 GASH Richard 1991 Club National 15 August 2009 - 13.11
22 CRAWFORD Andrew 1987 Club National 15 August 2009 - 13.12
23 GRANT Thomas 1996 Club National 11 June 2011 - 13.12
24 THOMPSON Matthew 1993 Club National 13 May 2012 - 13.12
25 THOMPSON Joseph 2003 Club National 10 June 2018 - 13.14
26 GREENFIELD Max 1994 Club National 15 August 2009 - 13.14
27 ALLDRIDGE Amanda 1991 Club National 10 June 2018 - 13.16
28 DU PLESSIS Andrew 1985 Grand Prix 12 June 2011 - 13.17
29 TREBILCOCK Robert 1993 Club National 11 June 2011 - 13.18
30 SIMPSON Elliot 1991 Grand Prix 12 June 2011 - 13.19
31 SIMPSON Elliot 1991 Club National 11 June 2011 - 13.21
32 KNOCK James 1990 Grand Prix 12 June 2011 - 13.23
33 FAIRBAIRN Samual 1994 Club National 15 August 2009 - 13.25
34 PEEL Lucy 1992 Club National 15 August 2009 - 13.25
35 LEWIS Barney 1995 Club National 15 August 2009 - 13.26
36 TREBILCOCK Robert 1993 National Champs 28 April 2013 - 13.26
37 DADE Tommy 2003 Club National 10 June 2018 - 13.27
38 NORRIS Kieran 1995 National Champs 28 April 2013 - 13.28
39 HUMPHREYS Charles 2001 Club National 10 June 2018 - 13.28
40 FAIRWEATHER Sega 1990 Club National 11 June 2011 - 13.28
41 BREESE Ashley 1996 Club National 15 August 2009 - 13.33
42 SIEBER James 1996 Club National 11 June 2011 - 13.34
43 FLAHIVE Gerard 1992 Grand Prix 16 August 2009 - 13.36
44 ALLDRIDGE James 1988 Club National 10 June 2018 - 13.37
45 POTH Robert 1997 Club National 13 May 2012 - 13.37
46 SPEED Craig 1999 Club National 10 June 2018 - 13.38
47 THOMPSON Matthew 1993 Club National 11 June 2011 - 13.38
48 HUNT Georgie 1984 Grand Prix 16 August 2009 - 13.39
49 GHISLANZONI Giacomo 1994 Club National 11 June 2011 - 13.39
50 FURIO Marco 1994 Club National 15 August 2009 - 13.39