Southampton Alpine Centre: Snowsport South (Snowsport South Summer Series 2017 - Round 2) (03 June 2017)

Date03 June 2017
SlopeSouthampton Alpine Centre
FormatSnowsport South
StatusResults Available
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
Individual Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
Torquay Alpine Ski Club: Team members not known (Torquay Alpine Ski Club)
Cardiff Ski Club: Team members not known (Cardiff Ski Club)
Aldershot B: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Aldershot A: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Snowtrax B: Team members not known (Team Snowtrax)
Snowtrax A: Team members not known (Team Snowtrax)
Bowles A: Team members not known (Bowles Ski Racing Club)
Bowles B: Team members not known (Bowles Ski Racing Club)
Aldershot Senior: Team members not known (Aldershot Senior Ski Club)
Chatham B: Team members not known (Chatham)
Chatham A: Team members not known (Chatham)
SkiBitzRacing: Team members not known (Ski Bitz Racing)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Female
  • Snowsport South Summer Series: % behind Fastest Male
  • Snowsport South Summer Series: Female Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Female U10
  • Snowsport South Summer Series: Female U12
  • Snowsport South Summer Series: Female U14
  • Snowsport South Summer Series: Female U16
  • Snowsport South Summer Series: Female U18
  • Snowsport South Summer Series: Female U21
  • Snowsport South Summer Series: Female U8
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 1
  • Snowsport South Summer Series: Male Masters 2
  • Snowsport South Summer Series: Male Seniors
  • Snowsport South Summer Series: Male U10
  • Snowsport South Summer Series: Male U12
  • Snowsport South Summer Series: Male U14
  • Snowsport South Summer Series: Male U16
  • Snowsport South Summer Series: Male U18
  • Snowsport South Summer Series: Male U21
  • Snowsport South Summer Series: Male U8
1 124 1 Male U21 SPEED Craig ASR 10.8610.8910.9710.860.0025.00
2 125 2 Male U21 RATCLIFFE David SBR 11.2711.2311.2511.233.4121.00
3 110 1 Female U18 SHERING Nicole TSN 11.5511.5311.3511.350.0025.00
4 116 1 Male U18 SHEMMANS Jake ASR 11.6111.4611.8411.465.5225.00
5 108 2 Female U18 VALE Lauren ASR 12.0311.5611.5111.511.4121.00
5 122 3 Male U21 GOSS Alfie SBR 11.5211.5111.6611.515.9918.00
7 128 1 Male Seniors WELLS Oliver ASR 11.8711.7911.5811.586.6325.00
8 129 2 Male Seniors DAVIES Peter ASR 11.9511.9411.8411.849.0221.00
9 95 1 Male U16 ROSS Callum SBR 12.1011.8911.9511.899.4825.00
10 119 2 Male U18 TARGETT Jason ASR 11.9112.0912.0611.919.6721.00
11 54 1 Male U12 DUNCAN Harry ASR 12.00DSQ12.0812.0010.5025.00
11 135 1 Male Masters 1 ATKINSON Andrew CHT 12.00DNF12.1312.0010.5025.00
13 123 4 Male U21 COOPER Jordan SBR 12.1212.0212.0612.0210.6816.00
14 120 1 Female U21 COOPER Lauren SBR 12.0712.5512.3812.076.3425.00
15 90 2 Male U16 TUBBS Charlie TSN 12.1012.2612.1212.1011.4221.00
15 133 2 Male Masters 1 ROSS David SBR 12.2112.1012.6512.1011.4221.00
17 121 2 Female U21 HILLIARD Charlotte BOW 12.2412.16DNS12.167.1421.00
18 99 3 Male U16 SMITH Nathan ASR 12.2212.5212.2712.2212.5218.00
19 118 3 Male U18 DAVEY Tarran TOQ DNF12.2512.4712.2512.8018.00
20 112 3 Female U18 AYTON Elle BOW 12.5412.2912.4512.298.2818.00
21 93 4 Male U16 RAVENSCROFT Freddie TSN 38.7612.6512.3412.3413.6316.00
22 109 4 Female U18 ATKINSON Molly CHT 12.4612.5112.3712.378.9916.00
22 111 4 Female U18 HYETT Georgia CAR DNF12.5812.3712.378.9916.00
24 78 1 Male U14 MELLON-HENDRY Freddie ASR 12.9912.8312.4212.4214.3625.00
25 91 5 Male U16 VINCENT Ben TSN 12.6413.0812.6812.6416.3915.00
26 92 6 Male U16 OAKES Owen TSN 12.7213.0412.7012.7016.9414.00
27 100 7 Male U16 MCDONALD Ben ASR 12.9512.8012.9412.8017.8613.00
28 101 8 Male U16 WAKELING Joshua BOW 12.8613.0313.2212.8618.4212.00
29 56 2 Male U12 BROWN Ben BRO 13.0512.9113.0712.9118.8821.00
30 139 1 Male Masters 2 NAYLER Graham ALD 12.9214.1713.1612.9218.9725.00
31 41 1 Female U12 PUTMAN Abigail TSN 13.1413.1112.9312.9313.9225.00
32 83 1 Female U16 AYTON Evie BOW 13.1113.0712.9412.9414.0125.00
33 79 2 Male U14 FURSE-COPE Jack ASR 13.1312.9613.0512.9619.3421.00
34 47 3 Male U12 HOUNSHAM Geno SAS 13.3912.9713.2912.9719.4318.00
35 98 9 Male U16 CROKER Oliver Sy TSN 13.3713.0013.0913.0019.7111.00
36 114 6 Female U18 WHITMARSH-ALI Megan CHT 13.0113.0913.4813.0114.6314.00
37 33 2 Female U12 PUTMAN Daisy TSN 13.0313.0813.1113.0314.8021.00
37 44 4 Male U12 ATKINSON Liam CHT 13.4113.0313.1213.0319.9816.00
39 105 7 Female U18 FABER Sophie TSN 13.5713.1013.0513.0514.9813.00
40 51 5 Male U12 ATKINS Reuben ASR 13.5013.0913.1213.0920.5315.00
41 38 3 Female U12 TOMKINSON Isabella TSN 13.4113.1113.1813.1115.5118.00
42 10 1 Female U10 RENDELL Maisie TSN 13.6413.2013.3413.2016.3025.00
42 62 1 Female U14 THOMPSON Niamh TSN 13.2013.6313.5213.2016.3025.00
42 127 3 Male Seniors BAGGS Edward TSN 13.3113.2013.3013.2021.5518.00
45 117 4 Male U18 LEWIS Sonny CHT 13.2113.4813.4213.2121.6416.00
46 81 3 Male U14 WELBOURNE-JONES Morgan TSN 13.6113.2813.3113.2822.2818.00
47 52 6 Male U12 ROSS Angus SBR 13.3814.3713.3113.3122.5614.00
48 32 4 Female U12 SAUNDERS Katie ASR 13.4313.8913.8613.4318.3316.00
49 115 8 Female U18 FURLONG Georgia CAR 13.6513.4813.5213.4818.7712.00
50 53 7 Male U12 SADLER Oliver TSN 13.6314.4313.6213.6225.4113.00
50 131 3 Male Masters 1 CROOK Stuart TSN 13.6713.6214.6113.6225.4118.00
52 82 4 Male U14 HUMPHREY Nick ASR 14.0414.4513.7013.7026.1516.00
53 126 1 Female Seniors POVEY Claudette BOW 13.9513.7114.1213.7120.7925.00
54 65 2 Female U14 VIMPANY Lara TSN 14.6014.0613.7213.7220.8821.00
55 9 2 Female U10 SADLER Isabel TSN 14.0414.1613.7313.7320.9721.00
56 97 10 Male U16 PALMER Jeremy ASR 13.7413.7913.7913.7426.5210.00
57 17 1 Male U10 O'SULLIVAN Aidan TSN 14.2713.7514.0613.7526.6125.00
57 19 1 Male U10 FABER Ryan TSN 13.7514.0414.3513.7526.6125.00
57 31 5 Female U12 AYTON Lila BOW 13.7514.1114.3513.7521.1515.00
60 23 3 Male U10 MITCHELL William ASR 14.0913.7913.7613.7626.7018.00
60 49 8 Male U12 HUMPHREY Robert ASR 14.2313.7613.9813.7626.7012.00
62 16 3 Female U10 VIMPANY Ellie TSN 14.5613.7713.8013.7721.3218.00
63 75 5 Male U14 HUTCHINGS Daniel SAS 14.3113.7813.9413.7826.8915.00
64 84 2 Female U16 BOSWOOD-CLARK Eve TOQ 14.3414.1213.8213.8221.7621.00
64 130 4 Male Seniors GOODSELL Joshua BOW 14.4113.8213.8213.8227.2616.00
64 138 2 Male Masters 2 HILLIARD Nigel BOW 13.82DNSDNS13.8227.2621.00
67 85 3 Female U16 BLAKE Elspeth ASR 13.8314.5314.1613.8321.8518.00
68 28 6 Female U12 LEWIS Ffion CAR 14.5814.3013.8413.8421.9414.00
69 134 4 Male Masters 1 SMITH Anthony ALD 13.9113.8913.8813.8827.8116.00
70 15 4 Female U10 CALDWELL Kitty-Jay CHT 14.6514.3413.9213.9222.6416.00
70 113 9 Female U18 CALDWELL Cara CHT 14.0513.9214.2813.9222.6411.00
72 43 9 Male U12 CROOK Preston TSN 13.9914.3114.0213.9928.8211.00
73 69 3 Female U14 HAMBLETON Chloe ASR 14.8114.0814.3614.0824.0518.00
74 80 6 Male U14 SUMMERS Connor TSN 14.10DSQ14.9314.1029.8314.00
75 29 7 Female U12 GIBLING Evie ASR 14.73DSQ14.1214.1224.4113.00
76 39 8 Female U12 GREENHALGH Holly TSN 14.4014.4414.2514.2525.5512.00
77 46 10 Male U12 KING Max ASR 14.7614.2715.0714.2731.4010.00
78 42 9 Female U12 MELLON BACKHOUSE Isabella ASR 14.8614.6314.3514.3526.4311.00
79 45 11 Male U12 MANUEL Jack TSN 15.8114.3614.3814.3632.239.00
80 7 1 Male U8 BARNES hunter SAS 16.1414.8214.4114.4132.6925.00
80 107 10 Female U18 BROOKS Georgia TOQ 14.9514.4114.6514.4126.9610.00
82 89 4 Female U16 LEWIS Seren CAR 14.7814.6014.4514.4527.3116.00
83 106 11 Female U18 ARTHUR April TSN 14.5514.7414.7314.5528.199.00
84 55 12 Male U12 TOVARLAZA Oliver CHT 14.6115.1615.1614.6134.538.00
85 27 10 Female U12 CLIFTON Nichole TSN 14.8114.6320.2714.6328.9010.00
86 74 7 Male U14 MCDONALD Owen CHT 15.2514.7215.1014.7235.5413.00
87 24 4 Male U10 BABER Jacob ASR 15.1614.7514.8414.7535.8216.00
88 61 4 Female U14 ALEY Lauren BRS 14.8814.7614.7614.7630.0416.00
89 136 3 Male Masters 2 GUTHRIE John ALD 15.5715.0914.7914.7936.1918.00
90 87 5 Female U16 BREEN Ellen SUR 14.9414.8014.8114.8030.4015.00
91 34 11 Female U12 METCALF Elizabeth TSN DSQ16.5414.8914.8931.199.00
92 25 5 Male U10 KING Liam TSN DSQ16.3814.9814.9837.9415.00
93 57 13 Male U12 PRANTL Josef TSN 14.9915.21DNF14.9938.037.00
94 72 5 Female U14 DREW Izzy TOQ 15.8315.4415.0315.0332.4215.00
95 66 6 Female U14 MILLER Imogen SAS 15.1215.1015.2615.1033.0414.00
96 102 11 Male U16 TURNER Alex ASR 16.1915.2515.1115.1139.139.00
97 68 7 Female U14 KING Grace ASR 19.0215.7415.2415.2434.2713.00
98 22 6 Male U10 HALSTEAD Max TSN 16.3216.5715.2615.2640.5214.00
99 58 8 Female U14 WHITMARSH-ALI Evie CHT 15.27DSQ15.4915.2734.5412.00
100 11 5 Female U10 DRISCOLL Phoebe TSN 15.8915.6115.2815.2834.6315.00
101 60 9 Female U14 TURNER Maddie ASR 15.3115.4816.8815.3134.8911.00
102 63 10 Female U14 WHITE Imogen SAS 15.5715.4215.5015.4235.8610.00
103 26 7 Male U10 DUCKETT Ramone TSN 15.4415.4926.0915.4442.1713.00
104 96 12 Male U16 BARKER Edward SAS 17.1316.1915.4515.4542.278.00
105 20 8 Male U10 RAVENSCROFT Oscar TSN 15.4915.6815.5415.4942.6312.00
106 50 14 Male U12 EVEREST Toby BOW 15.7515.7015.5815.5843.466.00
107 132 5 Male Masters 1 O'SULLIVAN Richard TSN 15.60DSQ16.0215.6043.6515.00
108 94 13 Male U16 MELHUISH Jake BRS 16.5916.3715.8215.8245.677.00
109 140 4 Male Masters 2 CALVERT John ALD 16.3416.0016.0416.0047.3316.00
110 70 11 Female U14 FRENCH Chelsea SUR 18.8216.5116.1216.1242.039.00
111 5 2 Male U8 O'SULLIVAN Zachary TSN 16.2916.1424.6216.1448.6221.00
112 37 12 Female U12 WAKELING Cerys BOW 17.0417.4316.3916.3944.418.00
113 48 15 Male U12 BABER Jonathan ASR 16.4616.9716.4016.4051.015.00
114 3 1 Female U8 HINTON Ruby TSN 16.9216.7916.5616.5645.9025.00
115 35 13 Female U12 FURSE-COPE Jenna ASR 17.8416.9717.1016.9749.527.00
116 67 12 Female U14 BABER Kathryn ASR 17.3716.9917.2616.9949.698.00
117 88 6 Female U16 WOOD-FALCH Isabelle ASR 18.5917.4117.3217.3252.6014.00
118 30 14 Female U12 DREW Jasmine TOQ 18.3518.0417.3817.3853.136.00
118 77 8 Male U14 DAW John SAS 17.74DNF17.3817.3860.0412.00
120 8 3 Male U8 MELLON-HENDRY Caspar ASR 19.6417.7217.6017.6062.0618.00
121 64 13 Female U14 BROOKS Ellie TOQ 19.0318.5117.8117.8156.927.00
122 2 2 Female U8 HALSTEAD Georgina TSN 19.1518.7418.4418.4462.4721.00
123 73 14 Female U14 VARNEY Brooke TSN 20.0419.1818.4518.4562.566.00
124 14 6 Female U10 HALL Ella TSN DSQDSQ18.5218.5263.1714.00
125 1 3 Female U8 KENNEDY Georgia TSN DSQDSQ18.6018.6063.8818.00
126 13 7 Female U10 KENNEDY Izzy TSN DSQ21.6520.2420.2478.3313.00
127 59 15 Female U14 WOOD-FALCH Freya ASR DSQ20.7726.0020.7783.005.00
128 4 4 Male U8 TROWBRIDGE DANIEL SAS 22.2929.5021.1921.1995.1216.00
129 40 15 Female U12 SHORT Brooke TSN DSQ23.3721.5021.5089.435.00
130 6 5 Male U8 MATTHEWS Alfred TSN 24.69DSQ22.2922.29105.2515.00
131 21 9 Male U10 MARTIN jj TSN DSQ25.91DNF25.91138.5811.00
132 18 10 Male U10 CROOK Spencer TSN 25.95DSQ26.4125.95138.9510.00
12 Female U10 MACE ellie TSN DNSDNSDNSDNS
36 Female U12 TOMS Felicity BRO DNSDNSDNSDNS
76 Male U14 STANLEY Harvey SAS DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U11
1 Aldershot Ski Race Club ASR 38.5225.00
2 Team Snowtrax TSN 39.0721.00
3 Chatham CHT 41.5618.00
4 Bowles Ski Racing Club BOW 45.7216.00
5 Southampton Area Ski Association SAS 48.5715.00
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • Snowsport South Summer Series: Club Teams: U16
1 Aldershot Ski Race Club ASR 47.1025.00
2 Team Snowtrax TSN 48.4321.00
3 Chatham CHT 52.5118.00
4 Torquay Alpine Ski Club TOQ 55.5116.00
5 Southampton Area Ski Association SAS 59.7515.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 6 MATTHEWS Alfred CROOK Spencer 18
1 2 40 SHORT Brooke MARTIN jj 21
1 3 13 KENNEDY Izzy TROWBRIDGE DANIEL 4
1 4 1 KENNEDY Georgia WOOD-FALCH Freya 59
1 5 2 HALSTEAD Georgina HALL Ella 14
1 6 64 BROOKS Ellie VARNEY Brooke 73
1 7 30 DREW Jasmine MELLON-HENDRY Caspar 8
1 8 88 WOOD-FALCH Isabelle DAW John 77
1 9 3 HINTON Ruby BABER Kathryn 67
1 10 48 BABER Jonathan FURSE-COPE Jenna 35
1 11 70 FRENCH Chelsea WAKELING Cerys 37
1 12 140 CALVERT John O'SULLIVAN Zachary 5
1 13 50 EVEREST Toby MELHUISH Jake 94
1 14 20 RAVENSCROFT Oscar O'SULLIVAN Richard 132
1 15 63 WHITE Imogen BARKER Edward 96
1 16 60 TURNER Maddie DUCKETT Ramone 26
1 17 22 HALSTEAD Max DRISCOLL Phoebe 11
1 18 68 KING Grace WHITMARSH-ALI Evie 58
1 19 72 DREW Izzy TURNER Alex 102
1 20 57 PRANTL Josef MILLER Imogen 66
1 21 87 BREEN Ellen KING Liam 25
1 22 136 GUTHRIE John METCALF Elizabeth 34
1 23 74 MCDONALD Owen ALEY Lauren 61
1 24 27 CLIFTON Nichole BABER Jacob 24
1 25 89 LEWIS Seren TOVARLAZA Oliver 55
1 26 107 BROOKS Georgia ARTHUR April 106
1 27 42 MELLON BACKHOUSE Isabella BARNES hunter 7
1 28 46 KING Max MANUEL Jack 45
1 29 80 SUMMERS Connor GREENHALGH Holly 39
1 30 69 HAMBLETON Chloe GIBLING Evie 29
1 31 15 CALDWELL Kitty-Jay CROOK Preston 43
1 32 134 SMITH Anthony CALDWELL Cara 113
1 33 138 HILLIARD Nigel LEWIS Ffion 28
1 34 130 GOODSELL Joshua BLAKE Elspeth 85
1 35 16 VIMPANY Ellie BOSWOOD-CLARK Eve 84
1 36 49 HUMPHREY Robert HUTCHINGS Daniel 75
1 37 19 FABER Ryan MITCHELL William 23
1 38 17 O'SULLIVAN Aidan AYTON Lila 31
1 39 65 VIMPANY Lara PALMER Jeremy 97
1 40 126 POVEY Claudette SADLER Isabel 9
1 41 53 SADLER Oliver HUMPHREY Nick 82
1 42 115 FURLONG Georgia CROOK Stuart 131
1 43 81 WELBOURNE-JONES Morgan SAUNDERS Katie 32
1 44 117 LEWIS Sonny ROSS Angus 52
1 45 10 RENDELL Maisie BAGGS Edward 127
1 46 38 TOMKINSON Isabella THOMPSON Niamh 62
1 47 44 ATKINSON Liam ATKINS Reuben 51
1 48 33 PUTMAN Daisy FABER Sophie 105
1 49 47 HOUNSHAM Geno WHITMARSH-ALI Megan 114
1 50 79 FURSE-COPE Jack CROKER Oliver Sy 98
1 51 139 NAYLER Graham AYTON Evie 83
1 52 56 BROWN Ben PUTMAN Abigail 41
1 53 92 OAKES Owen WAKELING Joshua 101
1 54 91 VINCENT Ben MCDONALD Ben 100
1 55 109 ATKINSON Molly MELLON-HENDRY Freddie 78
1 56 93 RAVENSCROFT Freddie HYETT Georgia 111
1 57 99 SMITH Nathan AYTON Elle 112
1 58 121 HILLIARD Charlotte DAVEY Tarran 118
1 59 120 COOPER Lauren ROSS David 133
1 60 123 COOPER Jordan TUBBS Charlie 90
1 61 119 TARGETT Jason ATKINSON Andrew 135
1 62 95 ROSS Callum DUNCAN Harry 54
1 63 122 GOSS Alfie DAVIES Peter 129
1 64 108 VALE Lauren WELLS Oliver 128
1 65 125 RATCLIFFE David SHEMMANS Jake 116
1 66 124 SPEED Craig SHERING Nicole 110
Round 2
2 1 21 MARTIN jj MATTHEWS Alfred 6
2 2 18 CROOK Spencer SHORT Brooke 40
2 3 59 WOOD-FALCH Freya KENNEDY Izzy 13
2 4 4 TROWBRIDGE DANIEL KENNEDY Georgia 1
2 5 73 VARNEY Brooke HALSTEAD Georgina 2
2 6 14 HALL Ella BROOKS Ellie 64
2 7 77 DAW John DREW Jasmine 30
2 8 8 MELLON-HENDRY Caspar WOOD-FALCH Isabelle 88
2 9 35 FURSE-COPE Jenna HINTON Ruby 3
2 10 67 BABER Kathryn BABER Jonathan 48
2 11 5 O'SULLIVAN Zachary FRENCH Chelsea 70
2 12 37 WAKELING Cerys CALVERT John 140
2 13 132 O'SULLIVAN Richard EVEREST Toby 50
2 14 94 MELHUISH Jake RAVENSCROFT Oscar 20
2 15 26 DUCKETT Ramone WHITE Imogen 63
2 16 96 BARKER Edward TURNER Maddie 60
2 17 58 WHITMARSH-ALI Evie HALSTEAD Max 22
2 18 11 DRISCOLL Phoebe KING Grace 68
2 19 66 MILLER Imogen DREW Izzy 72
2 20 102 TURNER Alex PRANTL Josef 57
2 21 34 METCALF Elizabeth BREEN Ellen 87
2 22 25 KING Liam GUTHRIE John 136
2 23 24 BABER Jacob MCDONALD Owen 74
2 24 61 ALEY Lauren CLIFTON Nichole 27
2 25 106 ARTHUR April LEWIS Seren 89
2 26 55 TOVARLAZA Oliver BROOKS Georgia 107
2 27 45 MANUEL Jack MELLON BACKHOUSE Isabella 42
2 28 7 BARNES hunter KING Max 46
2 29 29 GIBLING Evie SUMMERS Connor 80
2 30 39 GREENHALGH Holly HAMBLETON Chloe 69
2 31 113 CALDWELL Cara CALDWELL Kitty-Jay 15
2 32 43 CROOK Preston SMITH Anthony 134
2 33 85 BLAKE Elspeth HILLIARD Nigel 138
2 34 28 LEWIS Ffion GOODSELL Joshua 130
2 35 75 HUTCHINGS Daniel VIMPANY Ellie 16
2 36 84 BOSWOOD-CLARK Eve HUMPHREY Robert 49
2 37 31 AYTON Lila FABER Ryan 19
2 38 23 MITCHELL William O'SULLIVAN Aidan 17
2 39 9 SADLER Isabel VIMPANY Lara 65
2 40 97 PALMER Jeremy POVEY Claudette 126
2 41 131 CROOK Stuart SADLER Oliver 53
2 42 82 HUMPHREY Nick FURLONG Georgia 115
2 43 52 ROSS Angus WELBOURNE-JONES Morgan 81
2 44 32 SAUNDERS Katie LEWIS Sonny 117
2 45 62 THOMPSON Niamh RENDELL Maisie 10
2 46 127 BAGGS Edward TOMKINSON Isabella 38
2 47 105 FABER Sophie ATKINSON Liam 44
2 48 51 ATKINS Reuben PUTMAN Daisy 33
2 49 98 CROKER Oliver Sy HOUNSHAM Geno 47
2 50 114 WHITMARSH-ALI Megan FURSE-COPE Jack 79
2 51 41 PUTMAN Abigail NAYLER Graham 139
2 52 83 AYTON Evie BROWN Ben 56
2 53 100 MCDONALD Ben OAKES Owen 92
2 54 101 WAKELING Joshua VINCENT Ben 91
2 55 111 HYETT Georgia ATKINSON Molly 109
2 56 78 MELLON-HENDRY Freddie RAVENSCROFT Freddie 93
2 57 118 DAVEY Tarran SMITH Nathan 99
2 58 112 AYTON Elle HILLIARD Charlotte 121
2 59 90 TUBBS Charlie COOPER Lauren 120
2 60 133 ROSS David COOPER Jordan 123
2 61 54 DUNCAN Harry TARGETT Jason 119
2 62 135 ATKINSON Andrew ROSS Callum 95
2 63 128 WELLS Oliver GOSS Alfie 122
2 64 129 DAVIES Peter VALE Lauren 108
2 65 110 SHERING Nicole RATCLIFFE David 125
2 66 116 SHEMMANS Jake SPEED Craig 124
Round 3
3 1 21 MARTIN jj CROOK Spencer 18
3 2 40 SHORT Brooke MATTHEWS Alfred 6
3 3 59 WOOD-FALCH Freya TROWBRIDGE DANIEL 4
3 4 1 KENNEDY Georgia KENNEDY Izzy 13
3 5 73 VARNEY Brooke HALL Ella 14
3 6 64 BROOKS Ellie HALSTEAD Georgina 2
3 7 77 DAW John MELLON-HENDRY Caspar 8
3 8 88 WOOD-FALCH Isabelle DREW Jasmine 30
3 9 35 FURSE-COPE Jenna BABER Kathryn 67
3 10 48 BABER Jonathan HINTON Ruby 3
3 11 5 O'SULLIVAN Zachary WAKELING Cerys 37
3 12 140 CALVERT John FRENCH Chelsea 70
3 13 132 O'SULLIVAN Richard MELHUISH Jake 94
3 14 20 RAVENSCROFT Oscar EVEREST Toby 50
3 15 26 DUCKETT Ramone BARKER Edward 96
3 16 60 TURNER Maddie WHITE Imogen 63
3 17 58 WHITMARSH-ALI Evie DRISCOLL Phoebe 11
3 18 68 KING Grace HALSTEAD Max 22
3 19 66 MILLER Imogen TURNER Alex 102
3 20 57 PRANTL Josef DREW Izzy 72
3 21 34 METCALF Elizabeth KING Liam 25
3 22 136 GUTHRIE John BREEN Ellen 87
3 23 24 BABER Jacob ALEY Lauren 61
3 24 27 CLIFTON Nichole MCDONALD Owen 74
3 25 106 ARTHUR April TOVARLAZA Oliver 55
3 26 107 BROOKS Georgia LEWIS Seren 89
3 27 45 MANUEL Jack BARNES hunter 7
3 28 46 KING Max MELLON BACKHOUSE Isabella 42
3 29 29 GIBLING Evie GREENHALGH Holly 39
3 30 69 HAMBLETON Chloe SUMMERS Connor 80
3 31 113 CALDWELL Cara CROOK Preston 43
3 32 134 SMITH Anthony CALDWELL Kitty-Jay 15
3 33 85 BLAKE Elspeth LEWIS Ffion 28
3 34 130 GOODSELL Joshua HILLIARD Nigel 138
3 35 75 HUTCHINGS Daniel BOSWOOD-CLARK Eve 84
3 36 49 HUMPHREY Robert VIMPANY Ellie 16
3 37 31 AYTON Lila MITCHELL William 23
3 38 17 O'SULLIVAN Aidan FABER Ryan 19
3 39 9 SADLER Isabel PALMER Jeremy 97
3 40 126 POVEY Claudette VIMPANY Lara 65
3 41 131 CROOK Stuart HUMPHREY Nick 82
3 42 115 FURLONG Georgia SADLER Oliver 53
3 43 52 ROSS Angus SAUNDERS Katie 32
3 44 117 LEWIS Sonny WELBOURNE-JONES Morgan 81
3 45 62 THOMPSON Niamh BAGGS Edward 127
3 46 38 TOMKINSON Isabella RENDELL Maisie 10
3 47 105 FABER Sophie ATKINS Reuben 51
3 48 33 PUTMAN Daisy ATKINSON Liam 44
3 49 98 CROKER Oliver Sy WHITMARSH-ALI Megan 114
3 50 79 FURSE-COPE Jack HOUNSHAM Geno 47
3 51 41 PUTMAN Abigail AYTON Evie 83
3 52 56 BROWN Ben NAYLER Graham 139
3 53 100 MCDONALD Ben WAKELING Joshua 101
3 54 91 VINCENT Ben OAKES Owen 92
3 55 111 HYETT Georgia MELLON-HENDRY Freddie 78
3 56 93 RAVENSCROFT Freddie ATKINSON Molly 109
3 57 118 DAVEY Tarran AYTON Elle 112
3 58 121 HILLIARD Charlotte SMITH Nathan 99
3 59 90 TUBBS Charlie ROSS David 133
3 60 123 COOPER Jordan COOPER Lauren 120
3 61 54 DUNCAN Harry ATKINSON Andrew 135
3 62 95 ROSS Callum TARGETT Jason 119
3 63 128 WELLS Oliver DAVIES Peter 129
3 64 108 VALE Lauren GOSS Alfie 122
3 65 110 SHERING Nicole SHEMMANS Jake 116
3 66 124 SPEED Craig RATCLIFFE David 125
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Cardiff Ski Club Torquay Alpine Ski Club
1 2 Chatham A Bowles B
1 3 Snowtrax B Chatham B
1 4 Bowles A Aldershot Senior
Round 2
2 1 Aldershot A Torquay Alpine Ski Club
2 2 Snowtrax A Chatham A
2 3 SkiBitzRacing Snowtrax B
2 4 Aldershot B Bowles A
Round 3
3 1 Aldershot A Snowtrax A
3 2 SkiBitzRacing Aldershot B
Round 4
4 1 Snowtrax A Aldershot B
4 2 SkiBitzRacing Aldershot A