Brentwood Park Ski and Snowboard Centre: LSERSA (Round 3) (17 June 2017)

Date17 June 2017
SlopeBrentwood Park Ski and Snowboard Centre
FormatLSERSA
StatusResults Available
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Female
Individual LSERSA Summer Series: Fastest Male
Bromley: Team members not known (Bromley Race Club)
Snowtrax B: Team members not known (Team Snowtrax)
Snowtrax A: Team members not known (Team Snowtrax)
Essex B: Team members not known (Essex)
Essex A: Team members not known (Essex)
Folkestone: Team members not known (Folkestone Ski Club)
Chatham: Team members not known (Chatham)
Aldershot: Team members not known (Aldershot Ski Race Club)
Rank Bib (Rk) Cat. Name ClubRun 1Run 2Run 3 Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Fastest Female
  • LSERSA Summer Series: Fastest Male
  • LSERSA Summer Series: Female SEN
  • LSERSA Summer Series: Female U10
  • LSERSA Summer Series: Female U12
  • LSERSA Summer Series: Female U14
  • LSERSA Summer Series: Female U16
  • LSERSA Summer Series: Female U18
  • LSERSA Summer Series: Female U21
  • LSERSA Summer Series: Female U8
  • LSERSA Summer Series: Male MAS1
  • LSERSA Summer Series: Male MAS2
  • LSERSA Summer Series: Male U10
  • LSERSA Summer Series: Male U12
  • LSERSA Summer Series: Male U14
  • LSERSA Summer Series: Male U16
  • LSERSA Summer Series: Male U18
  • LSERSA Summer Series: Male U21
  • LSERSA Summer Series: Male U8
1 154 1 Male U21 BIGGS Saul CHT 12.3512.2312.2124.44100.0015.00
2 143 1 Female U18 SHERING Nicole TSN 12.0912.3612.6524.45100.0015.00
3 134 2 Female U18 VALE Lauren ASR 13.0612.1712.3824.5599.5912.00
4 148 1 Male U18 WILLIAMS-GRAVENER David FLK 12.8912.5012.4424.9497.9515.00
5 160 1 Male MAS 1 ATKINSON Andrew CHT 12.6912.6712.5825.2596.6915.00
6 153 2 Male U21 COOPER Jordan Ski Bitz 12.8412.6712.8525.5195.6212.00
7 151 1 Female U21 COOPER Lauren Ski Bitz 13.1013.0012.7925.7994.5215.00
8 152 3 Male U21 FOWLES James FLK 13.0713.2813.4926.3592.1810.00
9 111 1 Male U14 BUNTON Ryan CHT 13.7213.1313.3526.4891.6515.00
10 146 2 Male U18 HADDEN Alexander ESX 13.5313.5013.0226.5291.4912.00
11 45 1 Male U12 DUNCAN Harry ASR 14.1413.2913.2526.5491.4115.00
12 139 3 Female U18 MOORE Danica BRO 13.2913.2913.7526.5891.2910.00
13 141 4 Female U18 AYTON Elle BOW 13.5213.3913.3826.7790.518.00
14 123 1 Female U16 MARTIN Lily ESX 13.6213.19DSQ26.8190.3515.00
14 150 2 Female U21 LEWINGTON Caitlin BRO 13.5013.5213.3126.8190.3512.00
16 142 5 Female U18 WHITMARSH-ALI Megan CHT 13.5113.8213.6427.1588.966.00
17 133 6 Female U18 MIDSON Poppy FLK 14.6313.3613.8327.1988.795.00
18 137 7 Female U18 ATKINSON Molly CHT 13.5813.6213.9627.2088.754.00
19 147 3 Male U18 LEWIS Sonny CHT DSQ13.8313.4127.2488.5410.00
20 124 2 Female U16 VERNON Rebecca SPR 14.0513.7713.8627.6386.9912.00
21 122 3 Female U16 AYTON Evie BOW 14.7214.1413.5227.6686.8710.00
22 145 4 Male U18 RATTIGAN Alex BRO 14.0514.2213.7527.8086.258.00
23 132 1 Male U16 WAKELING Joshua BOW 14.5313.7814.0527.8386.1315.00
24 117 2 Male U14 TURNER-MOORE Ollie BOW DSQ13.9313.9527.8885.9212.00
25 129 2 Male U16 OAKES Owen TSN DSQ13.8914.0027.8985.8812.00
25 144 5 Male U18 HUGHES Thomas ESX DSQ13.9713.9227.8985.886.00
27 110 3 Male U14 GRECULA Adam BRO 14.2213.8814.5728.1085.0210.00
28 128 3 Male U16 VINCENT Ben TSN 14.9114.2413.9928.2384.4910.00
29 34 1 Female U12 TOMS Felicity BRO 14.7414.3214.4828.8082.2115.00
30 27 2 Female U12 TOMKINSON Isabella TSN 14.5914.6414.3128.9081.8012.00
31 131 4 Male U16 PALMER Jeremy ASR DSQ14.5314.4028.9381.638.00
32 37 2 Male U12 ATKINSON Liam CHT 14.7914.5614.5029.0681.1012.00
33 28 3 Female U12 PUTMAN Abigail TSN 14.8414.7714.3729.1480.8210.00
34 24 4 Female U12 PUTMAN Daisy TSN 15.0414.7914.4229.2180.538.00
35 136 8 Female U18 BREEN Kate SUR 14.8514.4015.1329.2580.373.00
36 42 3 Male U12 JELPIDIFOROV Eric ESX 15.4514.5914.7329.3280.0310.00
37 162 1 Male MAS 2 PROUDLOVE Andy BRO 14.8014.6014.8729.4079.7115.00
38 109 1 Female U14 HINTON Tilly SUR 14.8014.6714.9929.4779.4715.00
39 36 4 Male U12 ENGLAND Alfie ESX 15.4114.5015.0029.5079.308.00
40 105 2 Female U14 HUGHES Sophie ESX 15.0114.5314.9829.5179.3012.00
41 161 2 Male MAS 2 HILLIARD Nigel BOW 14.8614.7415.0329.6078.8912.00
42 20 1 Male U10 KELLY Boden BRO 16.0814.7214.9129.6378.7615.00
43 22 5 Female U12 SAUNDERS Katie ASR 15.7415.2514.4129.6678.696.00
44 126 4 Female U16 CONVEY Rosie SPR 15.5615.0414.7329.7778.248.00
45 47 5 Male U12 MCDONALD Cameron SUR 16.1715.2114.6229.8377.956.00
46 103 3 Female U14 VIMPANY Lara TSN DSQ15.5414.3129.8577.9110.00
47 26 6 Female U12 AYTON Lila BOW 14.9115.5115.0729.9877.385.00
47 35 6 Male U12 TOMS Harry ESX 16.0114.9515.0329.9877.335.00
49 16 1 Female U10 RENDELL Maisie TSN 15.5214.8315.1629.9977.3415.00
50 158 2 Male MAS 1 AMOS Martyn ESX 15.7814.9815.0430.0277.1712.00
51 23 7 Female U12 HIGGS Eira-Mia ESX 15.3415.8414.7030.0477.144.00
52 17 2 Female U10 VIMPANY Ellie TSN 17.2415.0315.1130.1476.7312.00
53 116 4 Male U14 FISHER Edward ESX 16.4615.1215.0530.1776.558.00
54 140 9 Female U18 RENDELL Callie SUR DSQ15.1915.0630.2576.282.00
55 43 7 Male U12 ATKINS Reuben ASR 15.4815.0615.2030.2676.194.00
56 107 4 Female U14 HAMBLETON Chloe ASR 16.2115.1815.6430.8273.958.00
57 112 5 Male U14 WATTS Charlie FLK 16.1815.1616.0031.1672.506.00
58 29 8 Female U12 GREENHALGH Holly TSN 15.9715.8815.3031.1872.473.00
59 119 5 Female U16 WEBER Jana 16.16DSQ15.0831.2472.236.00
60 19 2 Male U10 WONTNER Benjamin BOW 16.9615.5215.7831.3071.9312.00
61 15 3 Female U10 JELPIDIFOROVA Valeria ESX 17.2615.3416.4931.8369.8210.00
62 118 6 Male U14 MUNDY Jack ESX 17.11DSQ14.8831.9969.115.00
63 9 1 Male U8 AMOS Brody ESX 21.6315.8816.1232.0069.0715.00
64 121 6 Female U16 BREEN Ellen SUR 16.9016.0915.9632.0568.925.00
65 14 4 Female U10 BUNTON Aimee CHT 18.1315.6516.4432.0968.758.00
65 159 3 Male MAS 1 FISHER James ESX 16.8015.7916.3032.0968.7010.00
67 114 7 Male U14 POPLE Toby BOW 16.7315.8916.3532.2468.094.00
68 39 8 Male U12 TOVARLAZA Oliver CHT 17.1315.9516.3532.3067.843.00
69 33 9 Female U12 VERNON Charlotte SPR 18.8816.9015.5632.4667.242.00
70 102 5 Female U14 WHITMARSH-ALI Evie CHT 16.9316.3016.6632.9665.196.00
71 130 5 Male U16 MEADWAY Eddie FLK 17.0117.0916.4833.4962.976.00
72 155 1 Female SEN POVEY Claudette BOW 17.5915.92DNS33.5162.9415.00
73 18 5 Female U10 AMOS Lilly-Ella ESX 18.9116.3817.3333.7162.136.00
74 135 10 Female U18 ELPHICK Isabel ESX 17.6316.6017.1533.7561.961.00
75 104 6 Female U14 FRENCH Chelsea SUR DSQ17.2717.2934.5658.655.00
76 44 9 Male U12 EVEREST Toby BOW 17.9317.7317.1834.9157.162.00
77 125 7 Female U16 KING Mia SUR 17.5117.6717.8135.1856.114.00
78 115 8 Male U14 GORDON Riley FLK 18.8617.6717.5935.2655.733.00
79 138 11 Female U18 HUGHES Alexandra ASR 17.8218.1217.5135.3355.500.00
80 101 7 Female U14 HAUNSTETTER Eva SUR 19.3818.0817.9336.0152.724.00
81 25 8 Female U14 DUFFY Tallulah SUR DSQ18.4118.2336.6450.143.00
82 31 10 Female U12 GORDON Ellie FLK 21.3520.0518.7938.8441.151.00
83 127 8 Female U16 KOVACH Anastassia SUR DSQ19.6519.6639.3139.223.00
84 163 3 Male MAS 2 COOPER Doug 20.0119.8520.8239.8636.9110.00
85 11 6 Female U10 HADDEN Amelia ESX DNF19.0421.0040.0436.245.00
86 13 7 Female U10 POPLE Stella BOW 22.8317.74DSQ40.5734.074.00
87 6 2 Male U8 HUELIN Joshua CHT 23.5419.7921.1440.9332.5312.00
88 32 11 Female U12 BUTCHER Isabella ESX DSQ21.6320.7042.3326.870.00
89 3 1 Female U8 HINTON Ruby TSN 23.52DSQ20.2243.7421.1015.00
90 4 2 Female U8 TOMS Juliette ESX 25.3822.8521.8944.7417.0112.00
91 21 12 Female U12 LORD Ilana FLK 23.4921.47DSQ44.9616.110.00
92 38 10 Male U12 MALEY George FLK 22.8822.6722.7045.3714.361.00
93 8 3 Male U8 WONTNER Rufus BOW 27.1722.4523.2345.6813.0910.00
94 10 8 Female U10 KEW Charlotte ESX DSQ23.2824.7448.023.603.00
95 1 3 Female U8 HIGGS Sasha ESX DSQ27.4625.1852.64-15.3010.00
2 Female U8 TOWNSEND Mathilda ESX DSQDSQDSQDNF
5 Male U8 ENGLAND Zachary ESX DSQDSQDSQDNF
7 Male U8 USHER Euan DNSDNSDNSDNS
12 Female U10 SADLER Isabel TSN DNSDNSDNSDNS
30 Female U12 HETTERLEY Mollie CHT DNSDNSDNSDNS
40 Male U12 PENNECK Alexander ESX DNSDNSDNSDNS
41 Male U12 BROWN Ben BRO DNSDNSDNSDNS
46 Male U12 SADLER Oliver TSN DNSDNSDNSDNS
106 Female U14 HODGE Charlotte BRO DSQDSQ17.91DNF
108 Female U14 GLADIN Amber HEM DNSDNSDNSDNS
113 Male U14 MCDONALD Owen CHT DSQDSQ17.86DNF
120 Female U16 ZACHARIAH Elizabeth SUR DNSDNSDNSDNS
149 Male U18 GASKIN Sam BRO DNSDNSDNSDNS
156 Male SEN WILLOWS Laurence BRO DNSDNSDNSDNS
157 Male SEN GOODSELL Joshua BOW DNSDNSDNSDNS
Rank Bib (Rk) Cat. Name Club Overall TimePoints
  • LSERSA Summer Series: Best Performing Club
1 Team Snowtrax TSN 138.6115.00
2 Chatham CHT 139.2212.00
3 Bromley Race Club BRO 139.9210.00
4 Aldershot Ski Race Club ASR 139.948.00
5 Essex ESX 140.046.00
6 Bowles Ski Racing Club BOW 140.125.00
7 Surbiton High School Ski Club SUR 150.854.00
8 Folkestone Ski Club FLK 154.783.00
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 2 TOWNSEND Mathilda
1 2 1 HIGGS Sasha ENGLAND Zachary 5
1 3 8 WONTNER Rufus KEW Charlotte 10
1 4 4 TOMS Juliette MALEY George 38
1 5 3 HINTON Ruby LORD Ilana 21
1 6 163 COOPER Doug BUTCHER Isabella 32
1 7 11 HADDEN Amelia HUELIN Joshua 6
1 8 31 GORDON Ellie KOVACH Anastassia 127
1 9 106 HODGE Charlotte DUFFY Tallulah 25
1 10 113 MCDONALD Owen HAUNSTETTER Eva 101
1 11 138 HUGHES Alexandra POPLE Stella 13
1 12 125 KING Mia GORDON Riley 115
1 13 135 ELPHICK Isabel FRENCH Chelsea 104
1 14 130 MEADWAY Eddie EVEREST Toby 44
1 15 121 BREEN Ellen AMOS Lilly-Ella 18
1 16 39 TOVARLAZA Oliver WHITMARSH-ALI Evie 102
1 17 9 AMOS Brody POVEY Claudette 155
1 18 159 FISHER James POPLE Toby 114
1 19 19 WONTNER Benjamin BUNTON Aimee 14
1 20 15 JELPIDIFOROVA Valeria VERNON Charlotte 33
1 21 112 WATTS Charlie GREENHALGH Holly 29
1 22 119 WEBER Jana HAMBLETON Chloe 107
1 23 116 FISHER Edward ATKINS Reuben 43
1 24 17 VIMPANY Ellie RENDELL Callie 140
1 25 26 AYTON Lila AMOS Martyn 158
1 26 118 MUNDY Jack TOMS Harry 35
1 27 126 CONVEY Rosie RENDELL Maisie 16
1 28 20 KELLY Boden HILLIARD Nigel 161
1 29 47 MCDONALD Cameron HIGGS Eira-Mia 23
1 30 162 PROUDLOVE Andy HINTON Tilly 109
1 31 36 ENGLAND Alfie JELPIDIFOROV Eric 42
1 32 37 ATKINSON Liam HUGHES Sophie 105
1 33 136 BREEN Kate PUTMAN Daisy 24
1 34 131 PALMER Jeremy SAUNDERS Katie 22
1 35 103 VIMPANY Lara PUTMAN Abigail 28
1 36 27 TOMKINSON Isabella TOMS Felicity 34
1 37 144 HUGHES Thomas VINCENT Ben 128
1 38 129 OAKES Owen TURNER-MOORE Ollie 117
1 39 124 VERNON Rebecca GRECULA Adam 110
1 40 145 RATTIGAN Alex WAKELING Joshua 132
1 41 142 WHITMARSH-ALI Megan ATKINSON Molly 137
1 42 147 LEWIS Sonny AYTON Evie 122
1 43 150 LEWINGTON Caitlin AYTON Elle 141
1 44 139 MOORE Danica MIDSON Poppy 133
1 45 111 BUNTON Ryan DUNCAN Harry 45
1 46 152 FOWLES James MARTIN Lily 123
1 47 153 COOPER Jordan HADDEN Alexander 146
1 48 160 ATKINSON Andrew COOPER Lauren 151
1 49 134 VALE Lauren WILLIAMS-GRAVENER David 148
1 50 143 SHERING Nicole BIGGS Saul 154
Round 2
2 1 5 ENGLAND Zachary TOWNSEND Mathilda 2
2 2 HIGGS Sasha 1
2 3 38 MALEY George WONTNER Rufus 8
2 4 10 KEW Charlotte TOMS Juliette 4
2 5 32 BUTCHER Isabella HINTON Ruby 3
2 6 21 LORD Ilana COOPER Doug 163
2 7 127 KOVACH Anastassia HADDEN Amelia 11
2 8 6 HUELIN Joshua GORDON Ellie 31
2 9 101 HAUNSTETTER Eva HODGE Charlotte 106
2 10 25 DUFFY Tallulah MCDONALD Owen 113
2 11 115 GORDON Riley HUGHES Alexandra 138
2 12 13 POPLE Stella KING Mia 125
2 13 44 EVEREST Toby ELPHICK Isabel 135
2 14 104 FRENCH Chelsea MEADWAY Eddie 130
2 15 102 WHITMARSH-ALI Evie BREEN Ellen 121
2 16 18 AMOS Lilly-Ella TOVARLAZA Oliver 39
2 17 114 POPLE Toby AMOS Brody 9
2 18 155 POVEY Claudette FISHER James 159
2 19 33 VERNON Charlotte WONTNER Benjamin 19
2 20 14 BUNTON Aimee JELPIDIFOROVA Valeria 15
2 21 107 HAMBLETON Chloe WATTS Charlie 112
2 22 29 GREENHALGH Holly WEBER Jana 119
2 23 140 RENDELL Callie FISHER Edward 116
2 24 43 ATKINS Reuben VIMPANY Ellie 17
2 25 35 TOMS Harry AYTON Lila 26
2 26 158 AMOS Martyn MUNDY Jack 118
2 27 161 HILLIARD Nigel CONVEY Rosie 126
2 28 16 RENDELL Maisie KELLY Boden 20
2 29 109 HINTON Tilly MCDONALD Cameron 47
2 30 23 HIGGS Eira-Mia PROUDLOVE Andy 162
2 31 105 HUGHES Sophie ENGLAND Alfie 36
2 32 42 JELPIDIFOROV Eric ATKINSON Liam 37
2 33 22 SAUNDERS Katie BREEN Kate 136
2 34 24 PUTMAN Daisy PALMER Jeremy 131
2 35 34 TOMS Felicity VIMPANY Lara 103
2 36 28 PUTMAN Abigail TOMKINSON Isabella 27
2 37 117 TURNER-MOORE Ollie HUGHES Thomas 144
2 38 128 VINCENT Ben OAKES Owen 129
2 39 132 WAKELING Joshua VERNON Rebecca 124
2 40 110 GRECULA Adam RATTIGAN Alex 145
2 41 122 AYTON Evie WHITMARSH-ALI Megan 142
2 42 137 ATKINSON Molly LEWIS Sonny 147
2 43 133 MIDSON Poppy LEWINGTON Caitlin 150
2 44 141 AYTON Elle MOORE Danica 139
2 45 123 MARTIN Lily BUNTON Ryan 111
2 46 45 DUNCAN Harry FOWLES James 152
2 47 151 COOPER Lauren COOPER Jordan 153
2 48 146 HADDEN Alexander ATKINSON Andrew 160
2 49 154 BIGGS Saul VALE Lauren 134
2 50 148 WILLIAMS-GRAVENER David SHERING Nicole 143
Round 3
3 1 5 ENGLAND Zachary
3 2 1 HIGGS Sasha TOWNSEND Mathilda 2
3 3 38 MALEY George KEW Charlotte 10
3 4 4 TOMS Juliette WONTNER Rufus 8
3 5 32 BUTCHER Isabella LORD Ilana 21
3 6 163 COOPER Doug HINTON Ruby 3
3 7 127 KOVACH Anastassia HUELIN Joshua 6
3 8 31 GORDON Ellie HADDEN Amelia 11
3 9 101 HAUNSTETTER Eva DUFFY Tallulah 25
3 10 113 MCDONALD Owen HODGE Charlotte 106
3 11 115 GORDON Riley POPLE Stella 13
3 12 125 KING Mia HUGHES Alexandra 138
3 13 44 EVEREST Toby FRENCH Chelsea 104
3 14 130 MEADWAY Eddie ELPHICK Isabel 135
3 15 102 WHITMARSH-ALI Evie AMOS Lilly-Ella 18
3 16 39 TOVARLAZA Oliver BREEN Ellen 121
3 17 114 POPLE Toby POVEY Claudette 155
3 18 159 FISHER James AMOS Brody 9
3 19 33 VERNON Charlotte BUNTON Aimee 14
3 20 15 JELPIDIFOROVA Valeria WONTNER Benjamin 19
3 21 107 HAMBLETON Chloe GREENHALGH Holly 29
3 22 119 WEBER Jana WATTS Charlie 112
3 23 140 RENDELL Callie ATKINS Reuben 43
3 24 17 VIMPANY Ellie FISHER Edward 116
3 25 35 TOMS Harry AMOS Martyn 158
3 26 118 MUNDY Jack AYTON Lila 26
3 27 161 HILLIARD Nigel RENDELL Maisie 16
3 28 20 KELLY Boden CONVEY Rosie 126
3 29 109 HINTON Tilly HIGGS Eira-Mia 23
3 30 162 PROUDLOVE Andy MCDONALD Cameron 47
3 31 105 HUGHES Sophie JELPIDIFOROV Eric 42
3 32 37 ATKINSON Liam ENGLAND Alfie 36
3 33 22 SAUNDERS Katie PUTMAN Daisy 24
3 34 131 PALMER Jeremy BREEN Kate 136
3 35 34 TOMS Felicity PUTMAN Abigail 28
3 36 27 TOMKINSON Isabella VIMPANY Lara 103
3 37 117 TURNER-MOORE Ollie VINCENT Ben 128
3 38 129 OAKES Owen HUGHES Thomas 144
3 39 132 WAKELING Joshua GRECULA Adam 110
3 40 145 RATTIGAN Alex VERNON Rebecca 124
3 41 122 AYTON Evie ATKINSON Molly 137
3 42 147 LEWIS Sonny WHITMARSH-ALI Megan 142
3 43 133 MIDSON Poppy AYTON Elle 141
3 44 139 MOORE Danica LEWINGTON Caitlin 150
3 45 123 MARTIN Lily DUNCAN Harry 45
3 46 152 FOWLES James BUNTON Ryan 111
3 47 151 COOPER Lauren HADDEN Alexander 146
3 48 160 ATKINSON Andrew COOPER Jordan 153
3 49 154 BIGGS Saul WILLIAMS-GRAVENER David 148
3 50 143 SHERING Nicole VALE Lauren 134
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Chatham Essex B
1 2 Essex A Aldershot
1 3 Bromley Snowtrax B
1 4 Snowtrax A Folkestone
Round 2
2 1 Chatham Aldershot
2 2 Bromley Snowtrax A
Round 3
3 1 Aldershot Snowtrax A
3 2 Bromley Chatham
Round Order Bib Competitor Competitor Bib
Round 1
1 1 Team D Team E
1 2 Team B Team G
1 3 Team C Team F
Round 2
2 1 Team A Team D
2 2 Team B Team C
Round 3
3 1 Team A Team C
3 2 Team D Team B